Wybieramy igłę do maszyny do szycia. Na co zwrócić uwagę?
Każda osoba zajmująca się szyciem ubrań i innych wyrobów tekstylnych wie, jak ważny jest wybór odpowiedniej igły do maszyny do szycia. Dlaczego ma to tak istotne znaczenie? Igła szwalnicza ma bezpośredni wpływ na jakość i trwałość szycia. Zbyt gruba lub cienka może powodować problemy z przebijaniem materiału, a nawet uszkodzenie maszyny do szycia. Nieprawidłowa igła może powodować problemy z jakością szycia, do których zalicza się m.in. rozwarstwianie się tkanin, niedokładny ścieg lub powstawanie rozdarć. Dobranie igły do danego rodzaju materiału pozwoli więc na wykonanie trwałego i estetycznego łączenia.
Czym kierować się przy wyborze igły do maszyny do szycia?
Wybór odpowiedniej igły do maszyny do szycia nie jest trudny, ale warto pamiętać, iż zależy on od kilku istotnych czynników, takich jak rodzaj i gatunek materiału, grubość nici oraz rodzaj realizowanego projektu. Nie bez znaczenia jest grubość i kształt igły. Najpopularniejsze są tzw. cienkie igły uniwersalne przeznaczone do zszywania większości rodzajów tkanin miękkich oraz delikatnych. Hurtownia dodatków krawieckich Altex z Lublina oferuje szeroki asortyment igieł szwalniczych Groz Beckert. Igły tego rodzaju dostępne są w wielu wersjach, które różni grubość i końcówka. Igły tego rodzaju używane są zazwyczaj w maszynach do szycia z wykorzystaniem materiałów grubych i ciężkich.
Gdzie zastosowanie znajdują igły szwalnicze?
Wybór igły do maszyny do szycia powinien uwzględniać takie parametry jak precyzja i jakość wykonania, wytrzymałość i wydajność. Igły wykorzystuje się w procesie produkcji wyrobów krawieckich, obuwniczych oraz meblarskich. Pozwalają na wykonanie trwałego łączenia tkanin, z których wytwarza się odzież codzienną i roboczą, tapicerkę, buty, a także siedziska do mebli czy motorów.